OnePlus Nord – telefon me “specifikime të larta” dhe me një çmim të volitshëm

Teknologji

OnePlus Nord – telefon me “specifikime të larta” dhe me një çmim të volitshëm

Më: 27 korrik 2020 Në ora: 21:47
OnePlus Nord

Me Nord-in, OnePlus po kthehet në rrënjët e saj me telefonat inteligjentë të klasit të parë me çmime të volitshme, gjë që është një gjë shumë e mirë për ata që e pëlqejnë.

OnePlus Nord vjen me një çmim rreth 400 euro dhe me performanca të jashtëzakonshme.

Për nga dimensionet, Nord është vetëm pak i ndryshëm nga OnePlus 8, duke qenë 0.2 mm i trashë, 0.4 mm më i gjerë, 1.9 mm më i shkurtër dhe peshon 4g më shumë.

Ka një ekran të mrekullueshëm, të ndritshëm dhe shumëngjyrësh, 90Hz AMOLED me rezolucion FHD.

Është jashtëzakonisht tërheqëse në një ngjyrë blu të çelët, por gjithashtu vjen me një gri në formë metalike.

Specifikimet

Ekrani: 6.44in 90Hz FHD + AMOLED (408ppi)

Procesori: Qualcomm Snapdragon 765G

RAM: 8 ose 12 GB RAM

Kapaciteti: 128 ose 256 GB (UFS 2.1)

Sistemi operativ: OxygenOS 10.5 (Android 10)

Kamera: katër kamera në pjesën e pasme: 48MP kryesore, 8MP ultra-e gjerë, makro 2MP, kamera e dyfishtë selfie: 32MP kryesore, 8MP ultra-e gjerë

Lidhshmëria: Rrjet 5G, kartelë e dyfishtë, wifi 5, NFC, Bluetooth 5.1 dhe GPS

Rezistenca ndaj ujit: pa vlerësim

Dimensionet: 158.3 x 73.3 x 8.2 mm

Pesha: 184g. 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat