OnePlus Nord testohet në kushte ekstreme - Bota Sot
OnePlus Nord testohet në kushte ekstreme

Teknologji

OnePlus Nord testohet në kushte ekstreme

Më: 29 korrik 2020 Në ora: 19:33
OnePlus Nord

Një YouTuber testoi telefonin e fundit nga një prodhues i njohur kinez në kanalin e tij.

OnePlus Nord është telefoni i fundit i lëshuar tashmë nga kompania kineze, me performanca të mira dhe është i lirë.

Tashmë ishte koha që ky model të testohej për të parë sesa i qëndrueshëm ishte.

OnePlus Nord është një telefon me specifikime mjaft të mira për një pajisje me interval të mesëm, siç është Snapdragon 765G SoC dhe një ekran AMOLED 90Hz.

YouTuberi JerryRigEverything vendosi ta kontrolloni atë në testin e saj të famshëm të durimit, ku i nënshtrohet OnePlus Nord duke gërvishtur, djegur me flakë dhe përkulur.

Në këtë video,ne mund të shohim se si thyhet ekrani i OnePlus Nord pas lakimit, por duhet cekur se presioni ishte i fortë.

Padyshim që kjo nuk do të thotë që OnePlus Nord do të vazhdojë të punojë pas asaj që i bëri.

Nga ana tjetër, prapë do të thotë që kompania ka bërë lëshime të caktuara kur bëhet fjalë për qëndrueshmëri, pra ky është çmimi i një kutie plastike.

 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat