Apple Watch Series 6 vjen me bateri më të madhe? - Bota Sot
Apple Watch Series 6 vjen me bateri më të madhe?

Teknologji

Apple Watch Series 6 vjen me bateri më të madhe?

Më: 3 gusht 2020 Në ora: 19:29
Apple Watch

Bateria e orës së mençur të Apple Watch Series 6 u pa në Institutin e Testimit të Kërkimeve në Korenë e Jugut dhe më pas e njëjta është postuar nga përdoruesi i Twitter-it @yabhishekhd.

Instituti certifikoi baterinë e orës së famshme në fund të qershorit, dhe specifikimet përfshijnë 1.17Wh me kapacitet 303.8mAh.

Sugjerohet që certifikata të aplikohet në baterinë për Apple Watch Series 6 për shkak të formës dhe madhësisë së baterisë, si dhe përcaktimit të modelit A2327.

Apple Watch Series 5 kishte një bateri 296mAh, të etiketuar si A2181, dhe të dy bateritë janë vizualisht identike.

Bateria është e shënuar në kategorinë e fitnesit, e cila do të ishte e përshtatshme për një pajisje si ora Apple Watch.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat