Facebook lejon që punëtorët të punojnë nga shtëpitë deri në korrik të vitit 2021 - Bota Sot
Facebook lejon që punëtorët të punojnë nga shtëpitë deri në korrik të vitit 2021

Teknologji

Facebook lejon që punëtorët të punojnë nga shtëpitë deri në korrik të vitit 2021

Më: 10 gusht 2020 Në ora: 06:53
Facebook

Rrjeti më i madh në botë në internet Facebook lejon punonjësit e tij të punojnë nga shtëpia deri të paktën në korrik të vitit 2021, për shkak të pandemisë së coronavirusit.

Përveç kësaj, secili i punësuar merr 1000 dollarë për pajisje më të mira, siç njoftoi një zëdhënëse e kompanisë.

Kështu, Facebook po ndjek kompanitë e tjera të teknologjisë si Google dhe Twitter, të cilat po ecin në mënyrë të ngjashme.

Sipas Facebook, nuk ka të ngjarë që shumë zyre në SHBA dhe Amerikën Latine të jenë në gjendje të rihapen këtë vit për shkak të numrit të madh të infeksioneve me coronavirus atje.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat