Emoji-t që do vijnë vitin tjetër, do përfshijnë gra me mjekrra

Teknologji

Emoji-t që do vijnë vitin tjetër, do përfshijnë gra me mjekrra

Më: 24 shtator 2020 Në ora: 09:43
Emoji-t

Platforma e emoji, Emojipedia, ka paralajmëruar se vitin tjetër do jenë në dispozicion 210 emoji të ri.

Unicode Consortium, organizata përgjegjëse për krijimin e emoji-ve, njoftoi 217 avatarë të rinj për Emoji 13.1, në të cilën përfshihen zjarrin në zemër, retë në fytyrë dhe lirimi e frymës nga hunda, shkruajnë mediet e huaja.

Shumica e përditësimeve përfshijnë laramani në tonet e lëkurës, teksa në mesin e emotikonave të tjerë përfshihen edhe çiftet duke u puthur dhe duke dhuruar dashuri.

Sipas Emojipedia, tek emoji-t e ri do përfshihen edhe gratë me mjekrra.

Publikimi i planifikuar i Emoji 14 u vonua për shkak të bllokimit të pandemisë dhe nuk do të përfshihet në iOS deri në vitin 2022. 

Image
Image
Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat