Google Maps ka bërë një nga përditësimet më të rëndësishme ndonjëherë

Teknologji

Google Maps ka bërë një nga përditësimet më të rëndësishme ndonjëherë

Më: 28 shtator 2020 Në ora: 00:46
Foto ilustrim

Google Maps tashmë është një aplikacion i domosdoshëm celular për shumë udhëtarë, duke ofruar një dhuratë të pasur të dhënash që ndihmon të lundroj nëpër qytete dhe fshatra.

Google Maps bëri një azhurnim të ri këtë javë që mund të jetë një nga më të rëndësishmit e aplikacionit ndonjëherë, transmeton Telegrafi. Me pak fjalë, është një ikonë e re COVID-19 brenda Google Maps, që do të shfaqë detaje thelbësore në lidhje me rastet COVID-19 në një zonë të caktuar, në mënyrë që përdoruesit të mund të marrin vendime më të mira dhe të jenë më të informuar, derisa përdorin Google Maps për t’i ndihmuar ata të gjejnë se ku të shkojnë.

Në një postim të një kompanie në blog të botuar të mërkurën, shpjegohet se sapo të keni versionin e azhurnuar të aplikacionit, thjesht klikoni lehtë mbi ikonën në këndin e sipërm të djathtë të ekranit. Nga atje, klikoni në “COVID-19 info”.

Sipas Google, të dhënat për këtë veçori të re brenda Google Maps vijnë nga Universiteti Johns Hopkins, The New York Times dhe Wikipedia. Këto burime konsiderohen si autoritare, sipas gjigantit të kërkimit, sepse ata marrin të dhënat e tyre.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat