Apple iPhone 12 Pro Max vs iPhone 11 Pro Max, cili telefon është më i mirë?

Teknologji

Apple iPhone 12 Pro Max vs iPhone 11 Pro Max, cili telefon është më i mirë?

Më: 18 tetor 2020 Në ora: 16:52
foto ilustrim

Ngjarja e Apple ‘Hi, Speed’ iPhone 12 5G 2020 solli një enigmë për secilin pronar të modelit iPhone 11, se a duhet ta blejë një nga iPhone 12, apo të vazhdojë me të vjetrin?

tashmë kanë filluar edhe krahasimet mes telefonave të ndryshëm të iPhone, e sidomos të fundit, ata 11 dhe 12.

Në të vërtetë, vetëm iPhone 12 mbart diagonalin e ekranit të iPhone 11 (por ndërron LCD për ekranin OLED), gjithçka tjetër është më e vogël ose më e madhe se ajo që ka bërë Apple deri më tani.

Tashmë janë krahasuar dy modelet iPhone 12 Pro Max dhe iPhone 11 Pro Max.

Këtu janë ndryshimet kryesore iPhone 12 Pro dhe Max vs iPhone 11 Pro / Max për t’ju ndihmuar të vendosni kur afrohet data e lëshimit të iPhone 12 Pro Max.

Ngjyrat iPhone 12 Pro / Max vs iPhone 11 Pro / Max

Blue Pacific vs Green Midnight
Grafit vs Gri 
Argjend
Ar

Ekran iPhone 12 Pro Max vs iPhone 11 Pro Max

6.7 inç vs 6.5 inç
Mburoja Qeramike vs Gorilla Glass
2778 x 1284 vs 2688 x 1242 pixel

iPhone 12 Pro Max vs iPhone 11 Pro Max specifikimet

Apple A14 5nm vs Apple A13 7nm çip 
Hapësira e brendshme 128 GB vs 64 GB
Lidhja 5G vs 4G LTE
6 GB vs 4 GB RAM
Bateri më të mëdha
6 vs 4 metra thellësi e rezistencës ndaj ujit

iPhone 12 Pro Max vs iPhone 11 Pro Max kamera

Zmadhimi optik telefoto 2.5x vs 2x
Hapja e lenteve me kënd të gjerë F / 1.6 vs F / 1.8
Sensor dhe pikesel më të madh për fotografi më të mira në dritë të ulët
Kamera LiDAR për aplikacionet AR / VR
Video Dolby Vision, Smart HDR 3, Deep Fusion 2, Portrete në Night Mode

Jeta e baterisë iPhone 12 Pro Max vs iPhone 11 Pro Max

4400mAh vs bateri 3969mAh
20 orë rishikim video
12 orë video streaming
Rishikim audio 80 orë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat