Si njeriu më i pasur në botë, Elon Musk dëshiron të paguhet në Bitcoin

Teknologji

Si njeriu më i pasur në botë, Elon Musk dëshiron të paguhet në Bitcoin

Më: 10 janar 2021 Në ora: 23:28
Elon Musk

Tesla dhe themeluesi i SpaceX thanë se ai kurrë nuk do ta refuzonte kriptomonedhën.

Elon Musk, themeluesi miliarder i Tesla dhe SpaceX, dhe i cili sapo u bë njeriu më i pasur në botë, pretendoi se ai kurrë nuk do të refuzonte të paguhej me kriptovaluta.

Deklarata erdhi si një përgjigje ndaj një shkrimi në Twitter i Ben Mezrich, autori i filmit ‘Rrjeti Social’ dhe shkrimtar për Bitcoin Billionaires. “Kurrë nuk do të refuzoj të paguhem në Bitcoin”, shkroi Mezrich.

Image

As unë”, u përgjigj Musk.

Musk dihet se është adhurues i Bitcoin, duke shkruan në Twitter rregullisht në lidhje me të dhe kriptovalutat e tjera. Edhe pse ai shpesh e bën atë me ironi, këtë herë ai duket se është shumë serioz dhe thëniet e tij nuk janë për t’u habitur pasi që gjatë muajit të fundit çmimi i Bitcoin arriti kulmet e të gjitha kohërave dhe ka qenë edhe një herë më shumë ose më popullor sesa në vitin 2017.

Në fakt, kriptomonedha kryesore mund të arrijë 50,000 dollarë në muajt e ardhshëm dhe madje disa ekspertë parashikojnë që kjo shifër mund të shumëzohet me 10 në një kohë të shkurtër.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat