Një rreng në YouTube kthehet në tragjedi, vritet një person

Teknologji

Një rreng në YouTube kthehet në tragjedi, vritet një person

Më: 8 shkurt 2021 Në ora: 15:47
20-vjeçari raportohet se kishte marrë pjesë në një vjedhje, që ishte rreng, për YouTube

Një 20-vjeçar është qëlluar për vdekje pasi ka marr pjesë në një rreng, që ishte filmuar për YouTube, raporton BBC.

20-vjeçari raportohet se kishte marrë pjesë në një vjedhje, që ishte rreng, për YouTube.

Dëshmitarët kanë treguar se Timothy Wilks dhe një shok i ishte afruar një grupi të personave jashtë një parku familjar në Nashville, ndërsa kishin në duar thika të mëdha.

Wiliks më pas u qëllua nga një 23-vjeçar, që i tha policisë se nuk ia kishte idenë se ishte “rreng” dhe se po vepronte në vetëmbrojtje.

Shoku i Wilksit i ka thënë policëve se “rrengu” ishte për një video në YouTube.

Asnjëri nuk është arrestuar për këtë vrasje.

Disa familje kanë qenë brenda parkut, në momentin kur ndodhi incidenti rreth orës 21:20 me kohë lokale mbrëmë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat