Data kur hyjnë në fuqi kushtet e reja të privatësisë, WhatsApp tenton të bindë përdoruesit t’i pranojnë

Teknologji

Data kur hyjnë në fuqi kushtet e reja të privatësisë, WhatsApp tenton të bindë përdoruesit t’i pranojnë

Më: 20 shkurt 2021 Në ora: 06:20
WhatsApp

Përpjekja e parë e WhatsApp për t’i bërë përdoruesit që të pranojnë rregullat, nuk rezultoi e suksesshme.

Kjo pasi përdoruesit refuzuan t’i pranonin dhe shkarkuan nëpër celularët e tyre aplikacione të tjera të mesazheve.

Aplikacioni më popullor i mesazheve WhatsApp po tenton përsëri që t’i bëjë përdoruesit të pranojnë kushtet e reja të privatësisë. Në këtë përpjekje të dytë, përdoruesit e WhatsApp kanë kohë deri më 15 Maj që të pranojnë këto rregulla të reja të privatësisë ose llogaritë e tyre do të bllokohen.

Sipas rregullave të reja të WhatsApp, termat e privatësisë së përdoruesve do të ndahen me Facebook, kompaninë që ka në pronësi aplikacionin e mesazheve.

Ky fakt revoltoi përdoruesit të cilët refuzuan të pranonin kushtet e reja, dhe hoqën dorë nga WhatsApp duke shkarkuar aplikacione rivale.

Kushtet e reja të privatësisë së WhatsApp hyjnë në fuqi më 15 Maj 2021.

Përdoruesit do të duhet t’i pranojnë nëse duan të përdorin aplikacionin përtej asaj date.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat