Fillon ngjarja e Apple – Prezantohen produkte të reja

Teknologji

Fillon ngjarja e Apple – Prezantohen produkte të reja

Më: 20 prill 2021 Në ora: 19:19
Foto ilustrim

Pranvera është këtu dhe ne presim të shohim iPad, Mac dhe pajisje të reja të zbulohen në fazën virtuale nga Cupertino. Të gjitha llojet e pajisjeve të reja përveç iPhone të ri, natyrisht, ato do të vijnë më vonë këtë vit.

IPad-të janë interesante sepse pritet të prezantojnë një lloj të ri ekrani, mini-LED, i cili më vonë do të përhapet në produktet e tjera (si MacBooks).

Ata gjithashtu do të sjellin një çip të ri, një version celular të M1 (ose të paktën diçka shumë e ngjashme me të).

Sa i përket vetë Mac-ve, skutari i fundit pretendon se Apple do të nisë një iMac të ri, por më të mëdhenjtë MacBook Pro mund të duhet të presin deri në Qershor. Edhe këta mund të kenë një çip të ri në thelbin e tyre, me numërime më të larta të bërthamave të CPU-së dhe GPU-së.

Ndoshta. Ekipi në Cupertino nuk ka konfirmuar ende zyrtarisht asgjë. Sidoqoftë, ne kemi përpiluar parashikimet dhe rrjedhjet që kemi parë deri më tani dhe u kemi dhënë atyre një vlerësim të besueshmërisë. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat