Portal, produkti më i ri i Facebook - Bota Sot
Portal, produkti më i ri i Facebook

Teknologji

Portal, produkti më i ri i Facebook

Më: 9 tetor 2018 Në ora: 23:32
Ilustrim

Quhet Portal.

Pajisja është në thelb një asistent virtual, që përfshin disa karakteristika unike. 

Midis tyre është një sistem zbulimi i përdoruesit, i cili do të zmadhojë fytyrën e një personi ose do ta ndjekë atë kur të lëvizë nëpër dhomë. 

Ideja që qëndron prapa pajisjes është të bësh biseda me video sikur të jesh në një dhomë me bashkëbiseduesin.

Kjo është një lëvizje e guximshme për një kompani që së fundmi u përball me skandalin e keqpërdorimit të të dhënave të përdoruesve dhe një sulm masiv që mund të ketë prekur 50 milionë përdorues.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...