Kosova U-14 në tenis po merr pjesë në Kampionatin Evropian - Bota Sot
Kosova U-14 në tenis po merr pjesë në Kampionatin Evropian

Tenis

Kosova U-14 në tenis po merr pjesë në Kampionatin Evropian

Më: 6 mars 2019 Në ora: 17:29
Kosova U-14 në tenis po merr pjesë në Kampionatin Evropian

Kombëtarja e Kosovës në tenis për grupmoshën U-14 po merr pjesë në Kampionatin Evropian të shteteve në zhvillim, që po mbahet në Antalia të Turqisë.
Krahas kombëtares tonë, po marrin pjesë edhe: Shqipëria, Bullgaria, Maqedonia, Moldavia, Armenia, Azerbajxhani, Gjeorgjia, Malizi i Zi dhe Turqia. 
Kosova po përfaqësohet me lojtarët: Melos Nallbani, Drinor Shamolli, Forta Morina, Aja Broqi, si dhe trajnerin Argjend Lecaj.
Kampionati i shteteve në zhvillim mbahet çdo vit në fillim të sezonit. Garat kanë filluar sot dhe do të vazhdojnë deri më 16 mars.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat