Nadal eliminohet në gjysmëfinale - Bota Sot
Nadal eliminohet në gjysmëfinale

Tenis

Nadal eliminohet në gjysmëfinale

Më: 20 prill 2019 Në ora: 17:42
Nadal eliminohet në gjysmëfinale

Surpriza në turneun Masters të Montekarlos. Tenisti spanjoll Rafael Nadal, fitues 11 herë i këtij turneu, u eliminua sot në gjysmëfinale nga italiani Fabio Fognini. Ky i fundit fitoi 2-0 (6-4, 6-2) ndaj spanjollit Nadal, që në këtë mënyrë dorëzon trofeun.

Një rezultat i papritur, pasi pritej që Nadal të kualifikohej në finale dhe të korrte suksesin nr.12, por ndodhi e kundërta. Në një orë e 35 minuta, Fognini bën mrekullinë, duke u kualifikuar për herë të parë në karrierën e tij në finalen e një turneu Masters.

Përballë tij do të jetë tenisti serb Dushan Lajoviq. Në gjysmëfinalen tjetër, ai mundi 2-0 (7-5, 6-1) rusin Daniil Medvedev. Edhe për Lajovic kjo është hera e parë që del në finalen e një turneu Masters, ndaj nesër pritet një finale surprizë mes dy tenistëve jo shumë të njohur.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...