Serbi Djokovic e harron sportivitetin kur gjërat nuk i shkojnë në favor – shikoni çka i thotë gjyqtarit gjatë ndeshjes - Bota Sot
Serbi Djokovic e harron sportivitetin kur gjërat nuk i shkojnë në favor – shikoni çka i thotë gjyqtarit gjatë ndeshjes

Tenis

Serbi Djokovic e harron sportivitetin kur gjërat nuk i shkojnë në favor – shikoni çka i thotë gjyqtarit gjatë ndeshjes

Më: 8 qershor 2019 Në ora: 16:15
Novak Djokovic

Novak Djokovic është shëndrruar në një figurë frustruese në 24 orët e fundit.

Gjysmëfinalja e tij kundër Dominic Thiemit në French Open u desh të shtyhej ditën e djeshme për sot, për shkak të erërave të forta dhe shiut në Paris.

Dyshja është ende duke u ndeshur, derisa po shkruhet ky artikull, por serbi ka rrëmbyer vëmendjen në një moment gjatë ndeshjes për arsye jo shumë sportive.

Ai u përfshi në një shkëmbim të tensionuar fjalësh me gjyqtarin, Jaume Campistol në një moment gjatë takimit.

32-vjeçari u paralajmërua se po merrte shumë kohë për gjuajtur servën në setin e dytë kundër Thiemit.

Djokovic pastaj kërkoi nga ai që të mos kërkonte aq herët për goditje në mënyrë që të kishte më shumë kohë për serva.

Image

Djokovic: “A mund të më tregosh pse vazhdimisht po e tregon rezultatin një sekond pasi pika ka përfunduar?

Gjyqtari: “Është procedurë standarde Novak. Rregulli është 25 sekonda.

Djokovic: “A ke luajtur ndonjëherë tenis?

Gjyqtari: “Po.

Djokovic: “Ke luajtur tenis apo jo? Kështu që je në dijeni si është në këto situata. 5-6, pikë e gjatë, turma ende duke duartrokitur. E dini si është apo jo. Në rregull, fantastike.

“Bravo të qoftë njeri. Bravo të qoftë. E bëre veten të famshëm. E bëre veten të njohur. Do të marrësh lavdata për këtë.”

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...