Nadal shpartallon kundërshtarin, në horizont është... Federer! - Bota Sot
Nadal shpartallon kundërshtarin, në horizont është... Federer!

Tenis

Nadal shpartallon kundërshtarin, në horizont është... Federer!

Më: 8 korrik 2019 Në ora: 16:08
Rafael Nadal

Rafael Nadal është "përbindësh"! Spanjolli ka fituar pastër 3-0 kundër Joao Sousas në raundin e 1/16 të Wimbledon. Spanjolli mbylli gjithçka shumë thjeshtë 6-2, 6-2, 6-2. 

Rezultat i njëjtë në çdo set që i jep mundësi Rafas të kalojë në çerekfinalet e këtij kompeticioni. 33-vjeçari ishte në një ditë shumë të mirë dhe nuk i dha asnjë mundësi kundërshtarit të reagonte. 

Nëse gjithçka shkon sipas parashikimeve dhe Nadal e Federer do të fitojnë ndeshjet e tyre do të kemi një gjysmëfinale epike mes dy tenistëve më të mirë të historisë. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...