Simona Halep e para në gjysmëfinalen e Uimbëlldonit - Bota Sot
Simona Halep e para në gjysmëfinalen e Uimbëlldonit

Tenis

Simona Halep e para në gjysmëfinalen e Uimbëlldonit

Më: 9 korrik 2019 Në ora: 17:23
Foto ilustrim

Tenistja rumune, Simona Halep është tenistja e parë që u kualfikua në gjysmëfinale të turneut Masters në Uimbëlldon, pasi që në çerekfinale, me 2-0 në sete, ose 7-6 dhe 6-1 në geme, mundi kinezen Zhuaj Zhang. Tenistja rumune e filloi keq setin e parë duke qenë në disavantazh me 1-4 në geme. Mirëpo në vazhdim konsolidojë lojën e vet dhe me 7-6 në geme , fitoi setin e parë. Në setin e dytë , kualiteti erdhi në shprehje dhe Halep demoloi kinezen Zhang me 6-1. Në gjysmëfinale, Halep do të përballet me fituesin e sfidës Elina Svitolina nga Ukraina dhe Karolina Muçova nga Çekia.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...