5 orë duel, ky është fituesi i finales më të gjatë në histori të Wimbledon - Bota Sot
5 orë duel, ky është fituesi i finales më të gjatë në histori të Wimbledon

Tenis

5 orë duel, ky është fituesi i finales më të gjatë në histori të Wimbledon

Më: 14 korrik 2019 Në ora: 20:18
Pamje nga ndeshja

Ka përfunduar finalja e madhe e Wimbledonit në tenis.

Tenisti serb, Novak Djokovic ka fituar finalen e madhe ndaj Rodger Federer, në një duel që zgjati plot 5 orë.

Serbi fitoi me shifrat 3:2 (7:6, 1:6, 7:6, 4:6 dhe 7:6).

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...