French Open mbahet në shtator dhe tetor, shkaku i koronavirusit

Tenis

French Open mbahet në shtator dhe tetor, shkaku i koronavirusit

Më: 17 mars 2020 Në ora: 19:58
French Open

French Open është shtyrë për muajt shtator dhe tetor, si pasojë e pandemisë koronavirus.

Grand slami Rolland Garros mbahet tradicionalisht nga 24 maji deri më 7 qershor, por këtë vit do të zhvillohet nga 20 shtatori deri më 4 tetor.

Kjo nënkupton se ky turne do të mbahet vetëm një javë pas kompletimit të US Open në Nju Jork, grand slamit të fundit sipas kalendarit.

Të gjithë turnet e tenisit profesional në botë janë pezulluar për të paktën deri më 20 prill.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat