Federer e bën këtë gjest të madh

Tenis

Federer e bën këtë gjest të madh

Më: 25 mars 2020 Në ora: 15:04
Federer e bën këtë gjest të madh

Federer e bën këtë gjest të madh.

Ylli i tenisit Roger Federer ka vendosur të ndajë një milion franga zvicerane (940 mijë euro) për familjet në nevojë në Zvicër pas krizës së krijuar nga Coronavirusi.

“Mirka dhe unë kemi vendosur, që të japim një milion franga zvicerane për familjet më të rrezikuara në Zvicër. Kontributi ynë është vetëm fillimi”, ka shkruar Federer në “Instagram”.

“Shpresojmë që të na bashkohen tjerët për të ndihmuar familjet në nevojë. Së bashku mund të kalojmë këtë krizë. Qëndroni të shëndetshëm”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat