Williams rikthehet në fushë me fitore - Bota Sot
Williams rikthehet në fushë me fitore

Tenis

Williams rikthehet në fushë me fitore

Më: 12 gusht 2020 Në ora: 12:13
Williams rikthehet në fushë me fitore

Në turneun e Lexington, në Amerikë, kanë zbritur në fushë disa nga tenistet “big”, që përgatiten për të luajtur në grand slam të US Open. Njëra prej tyre është edhe Serena Williams, që në raundin e parë fitoi 2-1 ndaj Bernarda Pera, një duel mes dy tenistesh amerikane.

Serena nuk ishte në formën optimale (luante pas 6 muajsh pushim), por falë përvojës dhe grintës, si dhe me pak fat, arriti të kalojë rivalen.

Në raundin e dytë ajo do të përballet me motrën e saj Venus Williams, që mposhti 2-0 bjellorusen Viktoria Azarenka. Kjo do të jetë sfida nr.31 mes dy motrave Williams në karrierën e tyre.

Në turneun e Lexington luan edhe “baby Gauff”, tenistja 17-vjeçare që konsiderohet si e ardhmja e tenisit. Coco Gauff mundi 2-0 Caroline Dehlaide, duke avancuar në raundin e dytë të këtij turneu.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat