Nadal zbulon dy turnetë e fundit

Tenis

Nadal zbulon dy turnetë e fundit

Më: 22 tetor 2020 Në ora: 13:07
Nadal zbulon dy turnetë e fundit

Tenisti spanjoll Rafael Nadal ka bërë me dije se sezoni 2020 për të nuk ka përfunduar, pasi triumfoi në Roland Garros, numri 2 në botë u shpreh se do të diskutonte me stafin e tij për të ardhmen.

Pas 2 javësh pushim, Nadal ka zfgjidhur të gjitha dilemat. Ai do të luajë edhe në dy turne të tjerë: Në turneun Masters të Parisit dhe në finalet e ATP Championship, që zhvillohet në Londër.

Të dy këto turne do të luhen në salla të mbyllura, me spanjollin që synon të grumbullojë pikët e nevojshme për ta mbyllur vitin 2020 në krye të renditjes.

Shpesh Nadal ka munbuar në finalet ATP si pasojë e dëmtimeve, por këtë vit mbërrin në formën optimale.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat