Pezullohet sportistja 

Tenis

Pezullohet sportistja 

Nga: K.G. Më: 7 janar 2021 Në ora: 19:18
Diana Jastremska

Afera e re e tenisit - një nga tenistet më të talentuara të botës, ukrainasja Diana Jastremska, është pezulluar për shkak të testit pozitiv me doping.

Agjencia Botërore Anti-Doping konfirmoi se një substancë u gjet në mostrën e urinës së tenistes të 29-të në botë.

Në deklaratë thuhet se mostra e urinës është marrë jashtë konkurrencës, por nuk përcakton se cila substancë është. 

Në situata të tilla, rezultatet e mostrës B zakonisht priten dhe në varësi të kësaj, do të përcaktohet afati kohor për pezullimin, i cili filloi më 7 janar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat