Koronavirusi largon tenistin britanik

Tenis

Koronavirusi largon tenistin britanik

Më: 28 janar 2021 Në ora: 11:13
Koronavirusi largon tenistin britanik

Andy Murray, ish-numri 1 në botë për meshkuj, nuk do të luajë në turneun “Australian Open”, që nis më 8 shkurt.

Ai doli pozitiv me koronavirus, dy javë më parë, duke hyrë menjëherë në izolim në Londër.

Ai humbi edhe mundësinë që të shkonte në Melburn në kohë, ashtu si tenistët e tjerë, për të bërë 2 javë karantinë.

Tenisti britanik shpresonte në një marrëveshje me organizatorët e këtij turneu, që të kishte mundësi të stërvitej gjatë kohës që ishte në karantinë në Australi dhe të ishte gati më 8 shkurt, por pa sukses.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat