Ndahen trofetë e parë

Tenis

Ndahen trofetë e parë

Më: 19 shkurt 2021 Në ora: 11:47
Ndahen trofetë e parë

Filloi shpërndarja e trofeve në “Australian Open”. Fitues të titullit në garën e dysheve në konkurencën e femrave, janë dyshja e përbërë nga Eliz Martens dhe Arina Sabalenka.

Në sfidën për titullin në Melburn, ata mundën dyshen Katerina Sinijakova – Barbora Krejçikova me 2-0 sete, ose 6-2 dhe 6-3 në geme.

Në duelin që zgjati vetëm 1 orë e 21 minuta, dominimi I dyshes Mertens-Sabalenka ishte totale dhe ky është trofeu i dytë , pas triumfin në US Open 2019.

Kujtojmë se finalja në konkuerencë e femrave (Osaka-Brejdi) do të zhvillohet të shtunën, ndërsa një ditë më pas është finalja në konkurencën e meshkujve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat