Nadal nuk arriti të thyejë rekordin e 20 Grand Slam

Tenis

Nadal nuk arriti të thyejë rekordin e 20 Grand Slam

Më: 19 shkurt 2021 Në ora: 12:25
Nadal nuk arriti të thyejë rekordin e 20 grand slam

Rafael Nadal nuk arriti të thyejë rekordin e 20 grand slam që ai e Roger Federer ndajnë së bashku. Tenisti spanjoll u eliminua dy ditë më parë në çerekfinalet e Australian Open, ndaj parakalimi që ai synonte të bënte ndaj Federer është shtyrë për më vonë.

34-vjeçari spanjoll, pas eliminimit tha: “Mendoj se është e drejtë që një njeri të ketë ambicje, por për t’ia dalë mbanë duhet të jetë i shëndetshëm. Nuk duhet që ajo ambicje të të shkatërrojë, për ta arritur me çdo kusht. Unë nuk do të “vras veten” për të thyer rekordin e Roger”.

“Nuk jam afruar kurrë në këtë sport duke menduar ashtu. Unë luaj sipas standarteve dhe mundësive të mia. Dua të kthehem në shtëpi i lumtur se kam dhënë maksimumin në fushë. Në Australian Open ndoshta bëra një gabim, por edhe lodhja bëri të vetën”, tha Nadal.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat