FTK: Djaloshi nga Zvicra do të luaj për Kosovën 

Tenis

FTK: Djaloshi nga Zvicra do të luaj për Kosovën 

Më: 12 maj 2021 Në ora: 12:24
FTK: Djaloshi nga Zvicra do të luaj për Kosovën 

Federata e Tenisit të Kosovës ka bërë të ditur se talenti Jasin Jakupi do të paraqitet  për Kosovën. 

“Jasin Jakupi ka pranuar të luaj për Kosovën. 

19 - vjeçari me prejardhje nga Presheva i cili jeton në Zvicër do ti bashkohet kombëtares së Kosovës në Kampionatin Botëror të tenisit Davis Cup. 

Jasini do të jetë një përmbushje e mirë e ekipës së Kosovës.

Jasini tashmë do të filloj me procedurat e pajisjes me pasaportën e Kosovës, që t'i bashkohet ekipit zyrtarisht dhe të na përfaqësoj denjësisht”, njofton FTK.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat