Gjokoviq kokulur, Nadal ballëlart

Tenis

Gjokoviq kokulur, Nadal ballëlart

Më: 16 maj 2021 Në ora: 20:40
Gjokoviq kokulur, Nadal ballëlart

Gjokoviq kokulur, Nadal ballëart!

Nadal fiton “La Deciman”, triumfon në finale ndaj Novak Gjokoviqit.

Tenisti Rafael Nadal ka triumfuar në finalen e “Internazionali D’Italia” ndaj rivalit tjetër serbit Novak Gjokoviqit, duke fituar këtë trofe për herë të 10-të në karrierën e tij.

Gara u mbyll me tre sete ku spanjolli triumfoj në të parin 7-5 dhe të tretin 6-3 ndërsa  Gjokoviq fitoi setin e dytë 1-6.

Ndeshja ishte mjaft e luftuar nga të dy tenistët teksa Nadal konsiderohet si eksperti i fushës me dhe duke u treguar më i saktë përballë numrit një të botës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat