Numri 1 në botë tërhiqet nga Roland Garros

Tenis

Numri 1 në botë tërhiqet nga Roland Garros

Më: 3 qershor 2021 Në ora: 13:22
Numri 1 në botë tërhiqet nga Roland Garros

Numri 1 në botë tërhiqet nga Roland Garros pas dëmtimit!

Tenistja australiane Ashleigh Barty, numri 1 në botë për femra, është tërhequr nga grand slam i Roland Garros, në raundin e dytë.

Ajo ka lënë në mes ndeshjen ndaj polakes Magda Linette në setin e dytë (barazim 2-2), ndërkohë që pat humbur të parin 6-1.

Një dëmtim në bel ka detyruar Barty të ngrejë “flamurin e bardhë” dhe të tërhiqet e dëmtuar.

Pas përfundimit të setit të parë, ajo kërkoi ndihmën e stafit mjekësor për një masazh dhe vijoi përkohësisht sfidën, për t’u tërhequr disa minuta më vonë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat