Federer: Kam nevojë për pak kohë

Tenis

Federer: Kam nevojë për pak kohë

Më: 13 korrik 2021 Në ora: 11:04
Federer: Kam nevojë për pak kohë

Roger Federer nuk arriti të shkëlqejë dhe të marrë atë që dëshironte nga grand slam i Wimbledon, ku u eliminua në çerekfinale.

Duke analizuar paraqitjen e tij, tenisti zviceran shprehet: “Mbeta i zhgënjyer dhe jam ende tani që ka kaluar një javë nga ajo humbje. Jam edhe i lodhur, ndoshta mungesa në fushë për një kohë të gjatë ka ndikuar në paraqitjet e mia”.

Tenisti zviceran, pavarësisht rezultateve jo fort të mira, nuk mundon të tërhiqet. “Jo, nuk tërhiqem, thjesht kam nevojë të ndalem e të analizoj gjithçka për të ardhmen. Unë kam objektivat e mi dhe i marr ato një e nga një. Wimbledon ishte hapi i parë, tani do të analizoj dhe shoh se çfarë shkoi mirë dhe çfarë jo, se si jam psikologjikisht”, u shpreh Roger Federer.

“Kam nevojë për pak kohë dhe të marr vendimet e duhura. Do të marr disa ditë pushim dhe do të shoh se çfarë do të bëj në Olimpiadë. Nuk e di se çfarë do të bëj javët në vijim, por së shpejti do të marr një vendim”, tha Federer.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat