Tërhiqet nga Lojërat Olimpike 

Tenis

Tërhiqet nga Lojërat Olimpike 

Nga: K.G. Më: 13 korrik 2021 Në ora: 14:07
Tërhiqet nga Lojërat Olimpike 

Tenistja kanadeze Bianca Andrescu njoftoi se nuk do të marrë pjesë në Lojërat Olimpike në Tokio.

“Si një vajzë e vogël, unë ëndërroja të përfaqësoja Kanadanë në Lojërat Olimpike. 

Por, me të gjitha ndryshimet me të cilat po përballemi, në thellësitë e shpirtit tim ndjej se kam marrë vendimin e duhur ”, shkroi tenisja e pestë në botë në rrjetet sociale.

Andrescu është fituese e US Open në vitin 2019 dhe fituese e parë Grand Slam për Kanadanë.

Ajo është e fundit në një seri emrash të mëdhenj nga tenisi që vendosi të anashkalojë turneun në Tokio.

Ajo u bashkua me Rafael Nadal, Dominic Tim, Serena Williams, Simoni Halep dhe shumë të tjerë.

Kanada nuk do të përfaqësohet as nga Denis Shapovalov, gjysmëfinalisti i Wimbledon të sapo përfunduar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat