Vijojnë garat për medaljen e artë në Lojërat Olimpike

Tenis

Vijojnë garat për medaljen e artë në Lojërat Olimpike

Më: 28 korrik 2021 Në ora: 11:53
Vijojnë garat për medaljen e artë në Lojërat Olimpike

Vijojnë garat për medaljen e artë në Lojërat Olimpike “Tokio 2020” në sportin e tenisit.

Në çerekfinale shkon edhe gjermani Alezander Zverev, që mundi 2-0 Nikoloz Basilashvili.

Mes tenistëve të tjerë që sigurojnë një vend mes tetë më të mirëve janë edhe rusët Daniil Medvedev e Karen Khachanov.

Surprizë eliminimi i grekut Stefanos Tsitsipas.

Edhe te femrat kemi një eliminim surprizë, siç është ai i spanjolles Garbine Muguruza, që u mund 2-0 (7-5, 6-1) nga kazakja Elena Rybakina. Në çerekfinale avancojnë edhe Elina Svitolina e Ukrainës si dhe Belinda Bencic e Zvicrës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat