Nevojitet operacioni në gju, Federer mungon për shumë muaj

Tenis

Nevojitet operacioni në gju, Federer mungon për shumë muaj

Më: 15 gusht 2021 Në ora: 23:11
Nevojitet operacioni në gju, Federer mungon për shumë muaj

Tenisti Roger Federer do mungojë për shumë muaj ngase i nevojitet një operacion në gju.

40-vjeçari ka bërë dy operacione në vitin 2020 dhe ka qenë i limituar duke bërë pesë paraqitje në turne që nga rikthimi në mars.

Federer u detyrua të largohet nga Lojërat Olimpike “Tokyo 2020” pas një lëndimi në gju dhe ky lëndim do ndikojë që të mungojë në “US Open” dhe “Laver Cup”.

“Do jem jashtë për shumë javë dhe jashtë lojës për shumë muaj. Dua t’i jap vetës pushim para se të rikthehem në turne në formën e duhur”, tha ai.

Mbetet të shihet nëse Federer do gjejë formën e duhur, apo do konsiderojë pensionimin./

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat