Shtohet interesimi i qytetarëve në Tetovë për shfrytëzimin e masës 113-të - Bota Sot
Shtohet interesimi i qytetarëve në Tetovë për shfrytëzimin e masës 113-të

Tetova

Shtohet interesimi i qytetarëve në Tetovë për shfrytëzimin e masës 113-të

Më: 22 shkurt 2020 Në ora: 10:13
Foto ilustrim

Shoqatat “Qyteti i Bletëve” dhe “Mjalta e Pollogut” nga Tetova dje organizuan seancë informuese për bletarët, fermerët dhe blegtorët për masën 113-fermer të ri me rastin e thirrjes publike të Agjencisë për Mbështetje Financiare në Bujqësi dhe Zhvillim Rural.

Shumë fermerë, bletarë dhe blegtorë janë të interesuar për këtë masë dhe seanca e informacionit ishte e nevojshme për të gjetur se si të plotësohen kriteret e pranimit për ndihmë nga Ministria dhe Agjencia. Për këtë masë vlera maksimale e kostove të pranueshme është 20.000 euro dhe është një shumë e lartë, tha Driton Dikena nga “Qyteti i Bletëve”.

Para të interesuarve folën Petre Petrevski dhe Abdulselam Selami nga Agjencia për Mbështetje Financiare në Bujqësi dhe Zhvillim Rural, Hisen Xhemaili – Ministër pa resor për investime vendore, Nefrus Çeliku – Sekretar i Shtetit i Ministrisë së Bujqësisë, dhe Lençe Nikolov, Ekspert nga Ministria e Bujqësisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat