Tetovë, vazhdon problemi me grumbullimin e mbeturinave - Bota Sot
Tetovë, vazhdon problemi me grumbullimin e mbeturinave

Tetova

Tetovë, vazhdon problemi me grumbullimin e mbeturinave

Më: 23 shkurt 2020 Në ora: 20:09
Foto ilustrim

Pothuajse çdo vit ato ndryshojnë, dhe me këtë ndoten edhe lokacionet e Tetovës, të cilat përdoren për transportimin e mbeturinave të cilat punojnë pa asnjë standard.

Në stacionin e trenit në hyrje të Tetovës, në afërsi të zonës së Tetovës tek Treboshi, dhe tani në zonën e Tetovës në Falishtë, ku grumbullohen çdo ditë mbeturinat komunale, hidhen në tokë para se të dërgohen në deponinë e Shkupit “Drislla”.

Në vend që të zgjidhë situatën aktuale, kryetarja e komunës së Tetovës njoftoi se do të hapë dy lokacione të reja për grumbullim të mbeturinave në rajonin e Pollogut, si pjesë e një projekti për menaxhimin me mbeturina.

Ka pasur shumë premtime dhe projekte për të zgjidhur problemin e mbeturinave në rajonin e Pollogut, por në praktikë asgjë nuk është arritur.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat