Ndalohen dy persona në Tetovë, akuzohen  për prishje të rendit publik

Tetova

Ndalohen dy persona në Tetovë, akuzohen  për prishje të rendit publik

Më: 28 korrik 2020 Në ora: 14:19
Foto Ilustrim

Mbrëmë diku rreth orës 21 e 40 minuta, në rrugën “Bllagoja Toska” në Tetovë është prishur qetësia dhe rendi publik me një përleshje, në mes personave B.D. (28) dhe B.D. (23) të dy nga fshati Jazincë e Tetovës.

Efektivët e policisë kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe gjatë përpjekjes për ti qetësuar, personat në fjalë kanë filluar të sillen me agresivitet dhe kanë kërcënuar edhe efektivët e policisë.

Të njëjtit janë privuar nga liria dhe janë ndaluar në Stacionin Policor-Tetovë për procedurë të mëtejme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat