Aksident në Tetovë, vdes një vajzë 6 vjeçare

Tetova

Aksident në Tetovë, vdes një vajzë 6 vjeçare

Më: 13 janar 2021 Në ora: 21:09
Foto ilustrim

Një vajzë e moshës gjashtë vjeçare nga Tetova e ka humbur jetën pasi është goditur nga një makinë në lëvizje në bulevardin “Video Smilevski-Bato” në Tetovë.

“Sonte rreth orës 18.00 në rrugën ,,Vidoje Smilevski Bato” në Tetovë, ka ndodhur aksident trafiku, ku vetura ,,Volkswagen Golf” me targa të Tetovës e drejtuar nga një 30 vjeçar nga Falishti i Tetovës, ka aksidentuar një vajzë 6 vjeçare e cila pas aksidentmit është dërguar në Spitalin klinik të Tetovës, ku edhe i’u është nënshtruar plagëve të rënda që kishte pësuar dhe ka ndëruar jetë”, thuhet në kumtesën e SPB Tetovë.

Inspektim në vendin e ngjarjes është duke kryer Prokurori publik dhe ekipi nga SPB Tetovë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat