Tragjedi në Tetovë, makina përplas për vdekje një gjashtë vjeçare

Tetova

Tragjedi në Tetovë, makina përplas për vdekje një gjashtë vjeçare

Më: 13 janar 2021 Në ora: 22:04
Foto ilustrim

Një vajzë e moshës gjashtë vjeçare nga Tetova e ka humbur jetën pasi është goditur nga një makinë në lëvizje në bulevardin “Video Smilevski-Bato” në Tetovë, kanë bërë të ditur nga SPB Tetovë.

Vajza është përplasje nga makina “Golf” e drejtuar nga 30-vjeçari nga fshati Falishe.

Nga goditja vajza ka marrë lën*dime të rënda ndërsa edhe pse është dërguar në spital ajo nuk ka arritur tu mbijetojë plagëve.

Shoferi është siguruar për procedurë të mëtutjeshme, ndërsa hetim në vendngjarje ka bërë ekip i SPB Tetovë si dhe Prokuror Publik.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat