Tetovë:Policia kap një person të dënuar,dërgohet në burg

Tetova

Tetovë:Policia kap një person të dënuar,dërgohet në burg

Më: 26 shkurt 2021 Në ora: 15:09
Foto ilustrim

Sot rreth orës 09:30, zyrtarët policorë të SPB Tetovë e kanë arrestuar personin L.A. (34)

Nga fshati Xhepçisht i Tetovës

I dënuar me dy vjet (2) burg për veprën penale “prodhim, mbajtje, ndërmjetësim dhe trafikim i paautorizuar i armëve ose mjeteve shpërthyese”, në përputhje me nenin 396 të Kodit Penal

Pas arrestimit, të kryer me urdhër të gjykatës, L.A. është dorëzuar në INKP-Burgun e Tetovës për të vuajtur dënimin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat