Policia e Tetovës, aksion kontrollues të motoçikletave

Tetova

Policia e Tetovës, aksion kontrollues të motoçikletave

Më: 12 prill 2021 Në ora: 12:15
Foto Ilustrim

Dje prej ora 15:00 deri ora 20:00, në territorin e Sektorit për Punë të Brendshme Tetovë, është kryer aksion kontrollues i motoçikletave, në të cilin janë zbuluar dhe sanksionuan gjithsej 29 shkelje (TE-18 dhe GV -11) .

Shumica e shkeljeve kishin të bënin me drejtim të automjetit pa patentë shofer dhe mos përdorimin e helmetave mbrojtëse,

Gjithashtu janë zbuluar motoçikleta me regjistrim të skaduar ose polisë të skaduar të sigurimit të motoçikletave.

Për të gjithë shkelësit janë përgaditë parashtresa adekuate.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat