Ura në Tetovë mbeti pa mbrojtëse anësore, nevojitet kujdes gjatë lëvizjes

Tetova

Ura në Tetovë mbeti pa mbrojtëse anësore, nevojitet kujdes gjatë lëvizjes

Më: 3 maj 2021 Në ora: 20:27
Foto ilustrim

Ka rënë një mbrojtëse anësore në urën e fundit të Lumit Shkumbin në Tetovë në rrugën Industriale.

Qytetarët e këtij blloku kanë vërejtur se ka rënë pengesa dhe kanë denoncuar problemin në polici dhe te zjarfikësit.

“Rreth orës 18:00 kishin thirrje nga qytetarë se është rrëzuar pengesa në urë. Ndërhymë menjëherë me vendosjen e shirita në mënyrë që të kufizohet lëvizja dhe të shmanget rreziku ka rrëzimi nga ura”, tha komandanti i Njësisë kundër zjarrit, Uka Aliti.

Qytetarët shprehen se kjo mbrojtëse anësore për një periudhë të gjatë ka qenë jostabile.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat