Disa arrestime për drogë në rajonin e Tetovës, në mesin e tyre edhe një shtetas bullgar

Tetova

Disa arrestime për drogë në rajonin e Tetovës, në mesin e tyre edhe një shtetas bullgar

Më: 6 maj 2021 Në ora: 12:54
Foto ilustrim

Gjatë ditës së djeshme në stacionin policor janë arrestuar tetë persona për shkak se janë përfshirë në vepra penale me drogë.

Siç njoftojnë nga policia, në rrugën “Ilindenska” në Tetovë janë arrestuar Sh.I (57) dhe J.S (50) nga Tetova për shkak se gjatë kontrollit të tyre u është gjetur heroinë.

Në ora 20:00 në SPB Tetovë janë sjellur E.I (26) dhe A.D (27) nga Shkupi dhe R.I.O (30) nga Bullgaria janë arrestuar për shkak të dyshimeve për shitje të drogave. Këto tre persona dyshohen se janë të përfshirë në rastin me dy thasët e gjetura me marihuanë në rrugën rajonale Kamnjan. Ata janë mbajtur në stacion policor dhe ndaj tyre do të parashtrohet parashtresë adekuate para gjykatësit në procedurë paraprake.

Tre personat e tjerë, siç njoftojnë nga policia, janë privuar nga liria rreth orës 22:00 në Zhelinë kur S.A (20), Xh.U (21) dhe F.O (33) gjatë kontrollit në automjetin “Golf” nga ana e policisë është gjetur marihuanë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat