Zbardhet një vjedhje shumë e rëndë nga policia e Tetovës

Tetova

Zbardhet një vjedhje shumë e rëndë nga policia e Tetovës

Më: 29 korrik 2021 Në ora: 16:30
Foto ilustrim

Sektori për Punë të Brendshme Tetovë ka zbardhr vjedhjen e rëndë dhe si të dyshuar në Prokurorinë Themelore publike Tetovë ka ngritur kallëzim penal kundër personit A.H. (65) nga Reçica e Vogël e Tetovës dhe vëllait të saj S.S. (56) nga Bosnja dhe Hercegovina, për shkak të ekzistimit të bazave të dyshimit për kryerjen e veprës penale “vjedhje e rëndë”.

Të dy dyshohen se në periudhën nga 4 deri më 8 qershor të këtij viti, A.H. la ndihmuar vëllain e saj S.S. për të vjedhur 400,000 franga zvicerane nga burri i saj, A.J. (80) nga Reçica e Vogël, dhe të ikin për në Bosnjë dhe Hercegovinë.

Pas raportimit të rastit në SPB Tetovë, A.H.

Gjithashtu ka shkuar në Bosnje dhe Hercegovinë, e ka marrë komplet shumën e parave të vjedhura dhe prej atje ka udhëtuar për në Zvicër.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat