Më 13 tetor fillon procesi gjyqësor për të arrestuarit në protesta

Tetova

Më 13 tetor fillon procesi gjyqësor për të arrestuarit në protesta

Më: 29 shtator 2021 Në ora: 13:56
Pamje nga protesta

Më 13 tetor do të filloj procesi gjyqësor kundër 5 protestuesve në Tetovë, për të cilët Gjykata Themelore në Tetovë, ka sjellë vendim për të shqiptuar masën e paraburgimit për 8 ditë.

Protestuesit u arrestuan nën akuzat e ushtrimit të dhunës gjatë protestave.

Protestat u organizuan në shenjë revolte për tragjedinë në spitalin modular ku jetën e humbën 14 persona.

Ndërkohë hetimet për këtë tragjedi akoma janë në rrjedhë dhe ende nuk dihen shkaqet e zjarrit.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat