Murseli do ta bëj Tetovën të pavarur energjetikisht

Tetova

Murseli do ta bëj Tetovën të pavarur energjetikisht

Më: 10 tetor 2021 Në ora: 07:36
Vullnet Murseli

Kandidati i ASH-së për Tetovën Vullnet Murseli përmes profilit të tij në FB ka shpalosur një pjesë të programit të tij për efikasitet energjetik në Tetovë.

“InëInvestim në burimet alternative të energjisë.

Shfrytëzimi i burimeve natyrore të energjisë dhe bashkëpunim me Universitetet, sektorin e biznesit dhe OJQ-të me qëllim të minimizimit të “carbon footprint”.

Subvencionim të fasadave me efikasitet energjetik për ndërtesat e vjetra. Subvencionim të amvisërive për ndërtim të paneleve diellor dhe fotovoltaike.” ka shkruar Murseli.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat