Prokuroria: Zjarrin në spitalin e Tetovës ka tentuar ta shuajë me batanije personeli mjekësor

Tetova

Prokuroria: Zjarrin në spitalin e Tetovës ka tentuar ta shuajë me batanije personeli mjekësor

Më: 11 tetor 2021 Në ora: 09:03
Foto Ilustrim

Nga Prokuroria për “Fokus” thonë se me batanije dhe ujë, personeli mjekësor ka tentuar ta shuajë zjarrin që shpërtheu në spitalin e Tetovës.

Sipas informacioneve të para jozyrtare, spitali modular i Tetovës nuk ka pasur pajisje kundër zjarrit, ndërsa personeli është përpjekur ta shuajë zjarrin me atë se çfarë i ka ardhë për dore.

Më herët, prokuroria njofti se personeli mjekësor “ka tentuar të shuajë zjarrin”.

Ndryshe, në spitalin e Tetovës humbën jetën 14 pacientë nga zjarri që shpërthue para një muaji.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat