Me cilat vota fitoi Teuta Arifi në Tetovë - Bota Sot
Me cilat vota fitoi Teuta Arifi në Tetovë

Tetova

Me cilat vota fitoi Teuta Arifi në Tetovë

Më: 29 tetor 2017 Në ora: 22:29
Teuta Arifi

Teuta Arifi shpalli fitoren në komunën e Tetovës dhe u bë kryetarja e parë që fiton dy mandate resht, gjë që ska ndodhur nga themelimi i Maqedonisë.

Sipas disa analizave Teuta Arifi ka fituar me votat e simpatizantëve të BDI-së të cilët u mobilizuan në maksimum për fitoren e saj, pastaj ajo fitoi me votat e të gjithë maqedonëve nga radhët e LSDM-së, ku kryetari i Zoran Zaev i dha përkrahje maksimale, pastaj një befasi që vërehet në këto zgjedhe është se Teuta Arifi fitoi më shum vota në lagjen Cetinskë, bastioni i Menduh Thaçit, ku pati një rritje të madhe nga raundi i parë si dhe votat e PDSH-së në Xhepçisht dhe Poroj shkuan në konton e Arifit.Për fitoren e Teuta Arifit u çua në këmbë e gjith artileria e shtetit të Maqedonisë.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera