Tetova e angazhuar maksimalisht për sezonin dimëror - Bota Sot
Tetova e angazhuar maksimalisht për sezonin dimëror

Tetova

Tetova e angazhuar maksimalisht për sezonin dimëror

Më: 19 dhjetor 2017 Në ora: 11:41
Ilustrim

Angazhim maksimal për sezonën dimërore, Sektori për veprimtari komunale pregadit ekipin për teren.

Sektori për veprimtari komunale, mbrojtje të mjedisit jetësor dhe natyrës me fillim të sezonës dimërore ka bërë pregaditjet e duhura në të gjitha aspektet me qëllim që banorët e komunës së Tetovës të kenë një lëvizje më të lirë dhe bora mos mbetet pengesë.

Krahas kompanive kontraktuese të cilat janë angazhuar për pastrimin e rrugëve, Sektori për veprimtari komunale, mbrojtje të mjedisit jetësor dhe natyrës ka angazhuar edhe ekipin e terenit që do të meret me pastrimin e trotoareve dhe pjesëve në rrugët në të cilat do ketë pengesa nëpër qytet.

E gjithë kjo bëhet falë angazhimit të drejtuesit të sektorit z. Nuredini në bashkëpunim me kryetaren e komunës znj. Arifi, që mos ketë ankesa nga qytetarët në këtë drejtim dhe punët të bëhen si duhet.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera