Shtatë të lënduar dhe dëm prej 130.000 denarëve në tre aksidente në rrethinën e Tetovës - Bota Sot
Shtatë të lënduar dhe dëm prej 130.000 denarëve në tre aksidente në rrethinën e Tetovës

Tetova

Shtatë të lënduar dhe dëm prej 130.000 denarëve në tre aksidente në rrethinën e Tetovës

Më: 25 dhjetor 2017 Në ora: 16:32
Ilustrim

Shtatë të lënduar dhe dëm material prej rreth 130 mijë denarëve janë pasojat e tre aksidenteve, që për shkak të shpejtësisë së papërshtatshme kanë ndodhur dje në tre vende në rrethinën e Tetovës, informoi zëdhënësi i SPB Tetovë, Marjan Josifovski.

Me pasojat më të rënda për njerëzit ka qenë aksidenti që ka ndodhur dje rreth orës 13:30 në rrugën rajonale që i ndërlidh fshatrat e Tetovës, Kamjan dhe Jellovjan, pasi që A.I. (59) nga Kamjani ka humbur kontroll mbi traktorin “IMT” pa targa të cilin e ka drejtuar dhe ka dalë nga rruga.

“Në aksident Z.I. (33) dhe një vajzë 11 vjeçare nga Kamjani, të cilët kanë qenë të ulur në rimorkion e improvizuar, janë rrëzuar nga traktori dhe kanë marrë lëndime të lehta, janë dërguar në spitalin klinik dhe pas dhënies së ndihmës janë lëshua në mjekim shtëpiak. Më shumë të lënduar – tre ka pasur në aksidentin që ka ndodhur rreth orës 18 në autostradën Shkup – Tetovë kur një veturë “golf” me targa të Tetovës i drejtuar nga A.Xh. (48) nga Reçica e Vogël për shkak të shpejtësisë së madhe, ka humbur kontrollin, ka dalë nga rruga dhe është përplasur me rrethojën mbrojtëse.

Tre bashkudhëtarët , me automjet janë dërguar në spitalin klinik dhe pas dhënies së ndihmës janë lëshua në mjekim shtëpiak. Është shkaktuar dëm material prej 30 mijë denarëve. Dëm më i madh material është shkaktuar në aksidentin që ka ndodh të dielën rreth orës 2 e 30 min pas mesnate në autostradën Gostivar-Tetovë afër Kamjanit. Shoferi dhe bashkudhëtarja kanë marrë lëndime të lehta, janë dërguar në spitalin e Tetovës dhe pas dhënies së ndihmës janë lëshua në mjekim shtëpiak. Është shkaktuar dëm material prej 100 mijë denarëve.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera