Takim i policisë me drejtorët e shkollave fillore dhe të mesme në Tetovë - Bota Sot
Takim i policisë me drejtorët e shkollave fillore dhe të mesme në Tetovë

Tetova

Takim i policisë me drejtorët e shkollave fillore dhe të mesme në Tetovë

Më: 18 shtator 2018 Në ora: 20:36
Pamje nga takimi

“Si deri te rendi dhe qetësi më madhe tek objektet shkollore dhe siguri më të madhe të nxënësve, ishte qëllimi i takimi të përfaqësuesve të Departamentit për parandalim pranë Sektorit Për Punë të Brendshme Tetovë me përgjegjësit e shkollave fillore dhe të mesme, informoi zëdhënësi i SPB Tetovë Marjan Josifovski.

Sipas tij, takimi paraqet aktivitet të planifikuar duke marrë parasysh fillimin e vitit të ri shkollor.

Vlerësim i përbashkët i takimit, sipas Josifovski është se bashkëpunimi duhet vazhduar në drejtim pozitiv dhe të dy palët të angazhohen në detektimin dhe shkatërrimin e dukurive devijuese negative shoqërore në të cilat pjesëmarrës janë apo mund të jenë nxënësit.

Takim i këtillë në fillim të muajit ishte organizuar edhe me drejtorët e shkollave fillore dhe të mesme të Gostivarit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...